Pátek 10. duben 2020
Svátek má Darja

Litvínov - Společnost Unipetrol má odhad prvních škod, které vznikly po ranním výbuchu a následném požáru. K tomu došlo v půl páté ráno. Náprava může trvat několik týdnů.

"Jedná se o lokální škodu na jednotce parciální oxidace (POX), zejména na potrubí, kabeláži a izolacích. Výrobní jednotky vodíku a čpavku jsou prozatím odstaveny. Provoz rafinérie je omezen částečně," sdělil v úterý po poledni vedoucí odboru externí komunikace Pavel Kaidl.

"Podle našich prvních odhadů bude jednotka parciální oxidace uvedena zpět do provozu v následujících týdnech. Životní prostředí a zdraví zaměstnanců nebylo poškozeno ani ohroženo. Obyvatelům okolních obcí se omlouváme za způsobené nepříjemnosti spojené s doprovodnými hlukovými efekty," dodal mluvčí.

Firma popřela informace některých médií, která hovořila o výbuchu tlakových lahví. Takové informace podle Unipetrolu nejsou pravdivé.

Psali jsme

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací