Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Osek – V letošním roce čeká Osecké dokončení řady investičních projektů. Podle starosty Jiřího Macháčka je to například vybudování dalších bungalovů ve zdejším kempu. Nové bungalovy by měly poskytnout rozšíření ubytovací kapacity o 40 míst a do městské kasy přinést navýšení zisku z cestovního ruchu.

Další velkou investicí, kromě rekonstrukce oseckého Stropníku, o které jsme nedávno psali, se město chystá například na zateplení bytového domu v ulici Sokolská čp. 530. „Všechny tyto investiční akce jsou financovány z vlastních zdrojů,“ upozorňuje Jiří Macháček. Dotací bude podpořena rekonstrukce historického bytového domu č. 23 v ulici K.H. Borovského.

„Velkým problémem ve městě je parkování,“ zdůraznil starosta. Město Osek láká po celý rok turisty. Nejen památkami, jako je osecký klášter, nebo hrad Osek, ale taky řadou atraktivních přírodních lokalit. V některých exponovaných měsících mají návštěvníci města problém zaparkovat. Stejně jako místní, kteří by uvítali více parkovacích míst především v blízkosti bytových domů.

„V prosinci jsme dostali k posouzení projekt, který zahrnoval pouze část Hrdlovské ulice od čp. 641 do čp. 647.“ Podle Macháčka ale nebyla v projektu vyřešena situace s parkováním u domů čp. 648 až 650 a u malých panelových domů.

„Situaci jsme začali hned řešit. Jednáme s projekční kanceláří o dokončení této části a připravujeme projektovou dokumentaci na vybudování parkoviště za panelovým domem čp. 650“ Tam by podle oseckého starosty mělo v první etapě vzniknout dalších 32 parkovacích míst.

V průběhu roku chce město vyřešit i parkovací plochy v ulici Lidická, a to úpravou pozemku mezi silnicí a kolejištěm. Na tuto část je už dokonce připravena projektová dokumentace a bude potřeba ji pouze doladit podle aktuálních potřeb.

Z dalších větších investičních akcí čeká Osecké letos ještě oprava školního skleníku a dílen v Základní škole na Nelsonské ulici. V rámci této plánované akce už město požádalo o dotaci.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací