Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Kopisty - Skládku Celio mezi Mostem a Litvínovem opět zachvátil větší požár. Dým je viditelný z dálky. Litvínov již poslal lidem informační textovou zprávu.

Skládka komunálního odpadu Celio na Mostecku je opět v plamenech. Od brzkých ranních hodin tam zasahuje několik jednotek hasičů. "Kouřová vlečka směr Most," informovala ve zprávě zaslané ve 4.40 hodin obyvatele registrované do systému informačních SMS litvínovská radnice. O dalších změnách bude informovat.

K požárům na skládce by přitom již nemělo docházet. Krajský úřad Ústeckého kraje vydal 15. února 2019 rozhodnutí, jímž se mění integrované povolení pro zařízení Skládkový komplex Celio. Nové rozhodnutí důrazněji reaguje na značnou intenzitu požárů v tomto komplexu za poslední dobu.

Rozhodnutí reagovalo rovněž na důrazné připomínky vedení města Litvínova a jeho bezpečnostní rady, které byly směřovány na příslušné kompetentní orgány Krajského úřadu Ústeckého kraje a které byly vedeny snahou o přijetí, respektive uložení, takových opatření, aby se v co největší míře dařilo požáry omezit či jim úplně zabránit. Co vše měl provozovatel skládky zajistit, píšeme v tomto článku.Obří požár zasáhl skládku v nočních hodinách v srpnu 2017. Bojovaly s ním desítky hasičských jednotek. Skládku společnost ale ani po té uchránit nedokázala. Další velký požár zasáhl jednu z hal na Celiu vloni v září. Po požáru nad krajinou stoupala kouřová vlečka velkých rozměrů. Událost si můžete připomenout v tomto článku.

Mostečané a Litvínované jsou na požáry na skládce hákliví. Volají po kontrolách, pokutách i uzavření skládky. Při požárech, kdy se valí do krajiny oblaka dýmu, si stěžují na nevolnosti či bolesti hlavy. I díky požárům se radnice v Mostě a Litvínově naučily lidi včas informovat o dění na skládce v případě problémů pomocí informačních zpráv. K jejich odběru se lze zaregistrovat na webech obou měst: zde pro Most a zde pro Litvínov.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací