Pondělí 19. říjen 2020
Svátek má Michaela

Most - Okresní soud v Mostě akceptoval podnět policie a návrh státního zástupce k uvalení vazby na 33letého Mostečana, který se měl dopustit krádeží. Ostatně za krádež byl již odsouzen a z výkonu se vrátil letos na jaře.

Vyšetřovatel, který Mostečana obvinil z přečinů krádeže vloupáním a poškození cizí věci kvůli obavě, že bude obviněný v páchání kriminality pokračovat, podal podnět k vazebnímu stíhání. Muž se měl začátkem září v pozdně nočních hodinách pokusit vloupat do restaurace na sídlišti Zahradní v Mostě, což se mu nepodařilo. I tak zanechal poškozenému majiteli hmotnou škodu za třicet tisíc korun.

O pár minut později v sousedním sídlišti měl v panelovém domě vniknout za použití násilí do přízemního bytu, ze kterého měl odcizit dvě jízdní kola. Jedno nechal na místě pod okny, když ho uviděl náhodný svědek. Na druhé nasedl a z místa ujel. Na místě zapomněl svůj batoh s oblečením a nářadíčkem.

Kolo v hodnotě 9 000 korun pár dnů užíval, než se mu poškodilo. A tak s ním zamířil do opravny kol. A zrovna v době, kdy kolem šel kriminalista, který na případu pracoval a má místní a osobní znalost. Ten poznal odcizené kolo a podezřelého zadržel ve spolupráci s přivolanými kolegy. Obviněný následně putoval do vazební věznice.

(LS)

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací