Čtvrtek 6. říjen 2022
Svátek má Hanuš

Ústecký kraj - Krajské dopravně bezpečnostní akce se v Ústeckém kraji účastnilo celkem 61 policistů. Ti zkontrolovali v době od 14. do 17. července 2022 celkem 551 vozidel. V rámci kontrol bylo zjištěno 198 přestupků v dopravě. Ve 177 případech byly přestupky vyřízeny na místě blokovou pokutou (celková výše uložených pokut překročila částku 121 tisíc korun) a 21 přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu.

"Policisté kontrolovali zákonem stanovené povinnosti jako zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní, neopominuli kontrolu technického stavu vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů a dodržování dalších předpisů stanovených platnou legislativou. Více se pak věnovali řidičům motocyklů a jejich bezpečné jízdě. Jejich pozornosti však neunikli ani řidiči ostatních vozidel," uvedla mluvčí policistů Pavla Kofrová.

Nejčastějším prohřeškem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti, kterou policisté řešili v 81 případech. Co do četnosti následovalo nevyužití bezpečnostních pásů během jízdy ve 24 případech, nevyhovující technický stav vozidel 19x, sedm vozidel jedoucích bez dálniční známky, dále bylo zjištěno šest přestupků motocyklistů a jednoho cyklisty, čtyři řidiči usedli za volant vozidla pod vlivem alkoholických nápojů a dva přestupci při řízení motorového vozidla drželi v ruce hovorové zařízení. V jednom případě řidič nepředložil doklad o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. V ostatních případech se jednalo např. o chybějící doklady či jiné porušení zákona.

"Během dopravně bezpečnostní akce byli zjištěni také tři pachatelé trestné činnosti. V kontrolních akcích bude policie pokračovat i v dalších dnech," upozornila policistka.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist