Sobota 10. červen 2023
Svátek má Gita

Ústí nad Labem - Střekovští policisté prap. Martin Fišer a prap. Radek Kocvera na základě volání na linku 158 vyjížděli ve večerních hodinách na místo, kde se žena obávala napadení ze strany jejího manžela.

"Policisté již z minulosti věděli, o koho se jedná. Do panelového domu se dostali díky nahodile zmáčknutému zvonku, který je pustil dovnitř. Dotyčný muž bydlel v sedmém patře. Policisté se rozhodli, že půjdou raději po schodišti. Ve chvíli, kdy přišli do mezi patra 6. a 7. patra spařili muže, jak stojí na balkónové římse a drží se rukama zábradlí," popisuje akci policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Když muž hlídku spatřil, tak křičel, že už na všechno kašle. Policisté začali s mužem v poklidu hovořit a přesvědčovat, aby přelezl zpět. Následně jeden z policistů zaklepal na dveře bytu, kde muž bydlel společně s manželkou a z místa zavolal další složky a policejního vyjednavače. Když žena svého muže spatřila, začala na něj křičet, ať toho nechá.

"V tom okamžiku se muž pustil jednou rukou, sedl si na parapet a začal se naklánět. Policisté neváhali ani sekundu. Ve chvíli, kdy se muž pokusil odrazit, přiskočili k zábradlí a uchopili ho za předloktí," pokračuje mluvčí.

Muž se začal kroutit a snažil se z úchopu vyškubnout. Jeden z policistů pohotově vyndal pouta a mužovu ruku připoutal k zábradlí. V tu samou chvíli se muž odrazil a visel přes římsu.

"Silnější z policistů visícího muže, který vážil přes 110 kilogramů s vypětím všech sil stále držel za ruku a snažil se jej vytáhnout. Druhý z policistů použil i druhá pouta od kolegy. Následně partnerku muže, která všemu přihlížela, požádali o popruhy na psa, kterými si pomohli rovněž muže zajistit. Celou dobu žena prosila svého muže, aby policistům pomohl a snažil se nahoru vyškrábat zpět na římsu. Policisté již byli značně vyčerpaní, naštěstí jim v tu pravou chvíli přijela na pomoc další hlídka střekovských kolegů, která pomohla visícího muže přetáhnout zpět na balkón. Muž byl následně předán do péče záchranářů a převezen do nemocnice. Druhý den, když jej policisté jeli vyslechnout, tak jim děkoval za záchranu života s tím, že to bylo pominutí smyslů, podpořené alkoholem," dodává Veronika Hyšplerová.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist