Pátek 28. leden 2022
Svátek má Otýlie

Most – Netradiční Mikulášskou s čertovským mini-průvodem připravila pro zdravotní personál, ale i pacienty dětského a plicního oddělení Nemocnice Most Jezdecká společnost Hipodrom Most, Divadlo VeTři Míši Doležalové, zastupitelka města Most Hana Aulická Jírovcová a moderátor a herec Vlasta Vébr.

První zastávkou bylo dětské oddělení. Malí pacienti už netrpělivě vyčkávali příchodu Mikuláše, Anděla, ale i Čerta. Děti si připravily mikulášskou říkačku a písničku a po potlesku už si mohly odnést zaslouženou sladkou odměnu. Další dárečky už byly od Ústeckého kraje a hejtmana Jana Schillera a také od Statutárního města Most. Po nezbytném focení zaznělo hlasité a velké „díky“ za pracovní nasazení zdravotnického personálu, a to nejen z úst Mikuláše, Anděla a Čerta, ale i primářky oddělení MUDr. Marie Váchové.

0612mikulasdetske

Druhou zastávkou, už ale venku pod okny, bylo plicní oddělení. A i tady příchod už nejen někteří pacienti, ale také zdravotnický personál netrpělivě očekával. Někdo vyčkával na balkoně, většina ale v oknech. I přes ne příliš lichotivou covidovou situaci se podařilo na tvářích přihlížejících vykouzlit úsměv. Na úplný závěr všichni do oken zazpívali mikulášskou písničku , hlasitě popřáli brzké uzdravení, poděkovali zdravotníkům a zamávali.

Netradiční Mikulášská pod okny měla hlavně pacienty a personál potěšit, povzbudit a vrátit vědomí, že v tom nejsou sami a že na ně ostatní alespoň někdy myslí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist