Středa 27. září 2023
Svátek má Jonáš

Jezeří - Obnova dvoupatrového divadelního sálu s galerií je dalším významným krokem rehabilitace zámku Jezeří na Mostecku, který patří mezi nejohroženější památky Evropy. Na stavební obnovu navážou v blízké budoucnosti práce, které umožní plně využít prostor k divadelním a hudebním vystoupením.

"Stavební obnova divadelního sálu spočívala zejména ve výměně nosníků eliptické kopule, poškozených částí krovu a dřevěného bednění. Byly doplněny chybějící části balkonu při obvodu divadelního sálu, restaurovány byly poškozené části okenních výplní, včetně sklopných žaluzií, provedena byla nová elektroinstalace sálu a rekonstrukce dubové podlahy v přízemí a v patře. V rámci obnovy byly přímo na místě nebo v restaurátorských dílnách odborně zrenovovány původní uměleckořemeslné prvky," uvádí Národní památkový ústav na webu zámku Jezeří.

Návštěvníci mají jedinečnou možnost zhlédnout obnovený divadelní sál o říjnových víkendech a v den státního svátku 28. října jako součást prohlídkové trasy II. Okruh s výhledem.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist