Úterý 25. únor 2020
Svátek má Liliana

Ústecký kraj - Svazek obcí v regionu Krušných hor za finanční podpory Ústeckého kraje připravil pro žáky základních škol Ústeckého kraje výlety do Krušných hor šité na míru aktuálně probírané látce v hodinách zeměpisu, přírodopisu i dějepisu. 

Výlety děti zavedou na atraktivní místa v Krušných horách, zároveň se poučí o historii Krušných hor, o průmyslu, floře a fauně či o tom, jak v Krušných horách putuje voda.

Učitelům postačí, když budou kontaktovat Svazek obcí v regionu Krušných hor (SORKH) na mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a jeden z výletů pro třídu objednají. Zdarma dostanou pro každého žáka pracovní list a plán výletu. Objednat také mohou dopravu za aktuální cenu dopravců v regionu, nebo si dopravu mohou zajistit prostřednictvím dopravců, jejichž služby využívá škola.

Výlet může probíhat pouze podle plánu, nebo si mohou učitelé doobjednat u partnera projektu Offroadsafari profesionálního průvodce.

Na projektu se Svazkem obcí v regionu Krušných hor spolupracuje Destinační agentura Krušné hory a velcí zaměstnavatelé v regionu, jako je Severní energetická, Unipetrol, Severočeské doly a Celio.

0701krusnehorylogo

Pracovní listy jsou k dispozici v osmi variantách. Na téma Cesta vody v Krušných horách, Historie Krušných hor, Flora a fauna Krušných hor a Průmysl Krušných hor pro první i druhý stupeň základních škol. Pro učitele je k dispozici správné řešení pracovních listů.

„Chceme pozvat děti z celého kraje do Krušných hor. Ukázat jim, čím jsou naše hory zajímavé a jak jsou krásné. Zároveň chceme, aby děti region dobře poznaly a výlet měl smysl i pro prohloubení učiva základních škol o regionu, kde děti žijí. Zejména v případě tématu Průmysl Krušných hor spolupracujeme se zaměstnavateli v regionu, kteří projekt nejen podpořili, ale také nabízí základním školám tematické exkurze ve svých provozech,“ uvedl předseda SORKH David Kádner.

V rámci projektu Poznávejte Krušné hory se konaly dva poznávací výlety českých a německých turistů na obě strany hranic v Krušných horách a obnoveno bylo značení Krušnohorského autookruhu, který provází turisty po Krušných horách a obcích SORKH.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací