Sobota 10. prosinec 2022
Svátek má Julie

České Švýcarsko - V sobotu 1.10. 2022 se v omezeném režimu po dvou měsících po požáru znovu otevře Pravčická brána. Přístup bude možný pouze od Hřenska resp. od křižovatky Tři prameny. Podle Správy NP je cesta bezpečná. Tou samou cestou je nutné vrátit se zpět.

Populární Gabrielina stezka na Mezní Louku je zatím uzavřena. Všechny vyhlídky v okolí Pravčické brány jsou přístupné.

Otevírací doba je během října denně od 10 do 18 hodin. Otevřené budou toalety a bufet na Sokolím hnízdě. Podle provozovatele bude nejdříve přístupný bufet a poté i restaurace. Vstupné do areálu Sokolího hnízda je 95 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti a důchodce.

Placené parkování je možné v obci Hřensko, nejbližší parkoviště je U vodopádu. Veřejná doprava jezdí až k zastávce Pravčická brána - Tři prameny, linka 438 a 434 Děčín - Hřensko - Mezní Louka. Některé spoje zajíždí až do/z Vysoké Lípy. Upozorňujeme, že silnice Jetřichovice - Mezní Louka je během října uzavřena z důvodu opravy vodovodu.

Od 1.10. dojde ke zpřístupnění červené turistické cesty z Mezní Louky přes Větrovec a dále na Malou Pravčickou bránu, Šaunstejn a do Vysoké Lípy. Tento okruh doporučujeme s využitím hromadné dopravy.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist