Úterý 4. srpen 2020
Svátek má Dominik

Most - Městská policie Most již podruhé připravila průzkum pocitu bezpečí mosteckých občanů, jehož cílem je získat od občanů informace, na jaké priority v oblasti bezpečnosti se má vedení města a městská policie zaměřit v příštím roce.

Po vyhodnocení průzkumu bude město směřovat priority v oblasti bezpečnosti podle potřeb různých skupin obyvatel a také upravovat práci strážníků a pracovníků prevence kriminality tak, aby došlo ke zvýšení pocitu bezpečí všech občanů města na různých místech a realizovaly se žádoucí a hlavně smysluplné projekty a opatření.

„Zjednodušeně řečeno se z průzkumu pocitu bezpečí dozvíme, čím můžete mosteckým občanům nejvíce pomoci, co je nejvíc trápí. V loňském roce jsme například na základě průzkumu zřídili služebnu asistentů prevence kriminality na nádraží a v bloku 525 a zvýšili jsme ostrahu v parcích, protože jsme zjistili, že se lidé na těchto místech necítí bezpečně,“ uvedl ředitel Městské policie v Mostě Jaroslav Hrvol.

Jako lokality, kde se cítí nejméně bezpečně, občané v loňském průzkumu označili lokalitu stovek a M. G. Dobnera. Do těchto lokalit městská policie umístila v roce 2018 čtyři nové kamerové body s nočním viděním a se záznamem. Ty pomohou jako důkazní materiál při projednávání přestupků a trestných činů, ale také jako prevence a pomohou pocit bezpečí obyvatel zvýšit.

"Samozřejmě nelze vyřešit všechny problémy, které obyvatele města tíží, ale průzkumem získáme přehled o stěžejních problémových oblastech. A tam, kde to je možné, můžeme pomoci právě díky tomu, že o těch problémech víme,” vysvětlil Jaroslav Hrvol.

Porovnání výsledků průzkumů také pomůže ukázat, kde se podařilo pocit bezpečí občanů zlepšit a sledovat tak dlouhodobě vývoj pocitu bezpečí obyvatel i bezpečnostní situace ve městě Most z pohledu lidí, kteří v něm žijí.

Dotazník je možné vyplnit on-line z počítače mobilu či tabletu na tomto odkazu. Jeho vyplnění zabere přibližně 7 až 10 minut. Dotazníky jsou k dispozici také v tištěné formě a jsou k vyzvednutí na sběrných místech, kam je také mohou respondenti anonymně vhodit do připravených schránek.

Sběrná místa:

  • Turistické informační centrum, Radniční 1/2 , Most - otevřeno pondělí až pátek 9:00 – 17:00, kde je možné dotazník vyzvednout v tištěné podobě.
  • Informační recepce magistrátu, Radniční 1/2 , Most – otevřeno pondělí, středa 8:00-17:00, úterý, čtvrtek, pátek 8:00-15:00.

Dotazník mohou občané vyplnit do 4. ledna 2019.

  • Veronika Loucká

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací