Čtvrtek 23. květen 2019
Svátek má Vladimír

Most - Je v možnostech vedení města omezit příliv zahraničních dělníků ze zóny Joseph a Triangl do města? Tak zní jeden z dotazů obyvatel města položený vedení Mostu. Na webu magistrátu odpovídá primátor Jan Paparega.

Dotaz obyvatele dále rozvádí situaci, která jej trápí: „Agentury shánějí po celém městě volné kapacity pro ubytování. To rozhodně nepřispěje ke zlepšení sociální situace u nás. Stačí se informovat o problémech např. v Mladé Boleslavi, kde jsou již dnes místní občané ze sousedství opilých zahraničních dělníků soustavně se potulujících po směně po městě naprosto zoufalí. Podle mých informací mají dokonce mít i desítky bytovek ve výstavbě okolo Benediktu. Necháme si zdevastovat i oddychové části města? Pokud k tomu dojde, bude to poslední kapka k dalšímu úbytku obyvatel z města."

Odpověď primátora Mostu Jana Paparegy:

„Statutární město Most v rámci smluvního vztahu uzavíraného s investory požaduje, aby byl nábor pracovních sil prováděn primárně ve spolupráci s úřadem práce v Mostě. Pokud se však investorovi dlouhodobě nedaří obsazovat poptávané pozice tímto způsobem, chápeme, že sáhnou i po jiných zdrojích. Na druhou stranu i statutární město Most, vzhledem k současnému stavu na trhu práce, při jednáních s novými investory upřednostňuje ty investory, jejichž produkty mají nezanedbatelnou přidanou hodnotu a současně výroba není náročná na velké množství pracovní síly. Věříme, že tímto naším přístupem pomůžeme odvrátit i Vámi nastíněné riziko.“

Jak položit dotaz

Koho zajímá dění v Mostě a chce položit vedení města nějaký konkrétní dotaz, může tak nyní učinit prostřednictvím jednoduchého formuláře na webových stránkách města. Na formulář se lze dostat hned z několika míst na webu. Na titulní straně dole stačí v sekci „Vedení města“ odkliknout červený rámeček „Další články a reakce“ a poté rámeček „On-line formulář pro dotazy“. Na titulní straně lze také použít z nabídky menu v horním modrém pruhu stránky „Aktuálně“ a potom z nabídky vlevo vybrat „Slovo má vedení města: články, reakce, odpovědi“, poté se zobrazí červený rámeček, který vede na samotný formulář. Třetí možností je místo nabídky „Aktuálně“ zvolit v horním menu „Město a úřad“ a poté „Ptejte se vedení města“. Ne neposlední možností je využít internetové Mostecké listy a na titulní straně vpravo zvolit rubriku „Ptejte se primátora“, která vás rovnou zavede na formulář. Odpovědi na dotazy se zveřejňují na internetových stránkách města Mostu a některé také v tištěném vydání Mosteckých listů.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací