Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Most - Na jedenácti základních školách zřízených městem proběhly ve dnech 4. a 5. dubna zápisy do prvních tříd. Většina dětí přicházela k zápisu s úsměvem i se zvědavostí. Informují o tom Mostecké listy.

Na některých byla vidět nervozita a jiní plnily úkoly se suverinitou. Spousty rodičů nenechalo nic náhodě a k zápisu se svými ratolestmi dorazilo hned první den, aby nezmeškali šanci jejich umístění do jimi zvolené školy. Do základní školy v ulici Václava Talicha (4. ZŠ) a Okružní ulici (18. ZŠ) zavítala osobně také náměstkyně primátora Markéta Stará.

K zápisu se dostavilo celkem 801 dětí, z nich však bylo 157 dětí, kterým byl u předchozího zápisu povolen odklad školní docházky (včetně dětí z jiných obcí). Z jiných obcí se do mosteckých škol zapsalo 57 budoucích prvňáčků.

„Největší zájem měli rodiče s dětmi o 7. ZŠ v ulici Jakuba Arbesa, kam se přišlo zapsat 104 dětí, z toho ale bylo 61 dětí z jiného než spádového obvodu a 9 dětí z jiné obce,” sdělila Mosteckým listům náměstkyně primátora Markéta Stará.

Rodiče 26 dětí přišli k zápisu na více škol, někteří dokonce na tři. „Kolik dětí v září skutečně usedne do prvních tříd, ale zatím není jasné. Podle školského zákona je zákonný zástupce povinen přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce v době od 1. do 30. dubna. Budeme čekat na informace od škol jiných zřizovatelů, zda některé děti z Mostu nebyly zapsány k nim. Poté budeme zjišťovat, kolik budoucích prvňáčků k zápisu vůbec nepřišlo. Předpokládáme, že ve školním roce 2019/2020 by mohlo být otevřeno 25 prvních tříd,” říká vedoucí oddělení školství mosteckého magistrátu Petra Trojnová. (vyd)

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací