Čtvrtek 27. únor 2020
Svátek má Alexandr

Litvínov – Město Litvínov se potýká s dotovanými místy Úřadem práce ČR, který přispíval na zaměstnávání tělesně postižených, kteří obsluhují kamerový systém městské policie. Podpora úřadu práce se proti dřívějšku velmi omezuje.

Obsluhu kamerového systému městské policie zajišťují čtyři zaměstnanci. Dosud dozor kamerového systému zastávali pracovníci s tělesním postižením, podporovaní z dotačních titulů úřadu práce. V počátku se jednalo o osm lidí, úřad práce však tuto podporu omezil a počet podpořených zaměstnanců snižoval, přičemž podle litvínovské radnice reálně hrozí, že ji v budoucnu zcela zastaví. A to přes to, že jde o osoby s horší uplatnitelností na trhu práce.

V poslední době dostávalo smlouvu pět zaměstnanců na dobu několika měsíců. Poslední dohoda s úřadem práce byla již pouze na tři zaměstnance a dobu jeden měsíc. Kamerový systém je ale pro město důležitý, je využívaný i Policií ČR při objasňování trestných činů. Pokud obsluhují kamery samotní strážníci, chybějí pak v terénu.

„Proto Městská policie Litvínov požádala o změnu organizační struktury. I nadále budou kamerový systém obsluhovat lidé s hendikepem, nicméně nyní již budou jejich platy hrazeny z rozpočtu města,“ uvádí starostka Litvínova Kamila Bláhová.

Náklady na platy těchto čtyř zaměstnanců činí na rok více než milion a půl korun.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací