Pondělí 6. červenec 2020
Svátek má Mistr Jan Hus

Most - V současné chvíli jsou v Mostě v preventivní domácí karanténě tři lidé, kteří se o víkendu účastnili karnevalu v italských Benátkách, které jsou v současné chvíli zasaženou oblastí nemoci COVID-19. Nákaza koronavirem u nich nebyla zjištěna, nemají žádné zdravotní potíže a do doby zahájení karantény nemohli nikoho ve svém okolí nakazit. Informovalo o tom město Most.

"Vzhledem k tomu, že jde o pedagogy, kteří přicházejí do kontaktu s velkým množstvím studentů a navíc jde o odbornou střední zdravotnickou školu, kdy v rámci praxe studentů dochází do nemocnice a jsou v kontaktu s pacienty, nařídili jsme domácí karanténu," informoval MUDr. Josef Kočí z mosteckého protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Ústí nad Labem. Podle portálu Novinky.cz jde o dvě učitelky a dceru jedné z nich.

"Jedná se spíše o preventivní opatření. V domácí izolaci budou dva týdny. Pokud se u nich neprojeví žádné příznaky nemoci, mohou se vrátit k obvyklému životu," potvrzuje mluvčí magistrátu Klára Vydrová.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací