Pondělí 6. duben 2020
Svátek má Vendula

Žatec - Vláda ČR vyhlásila podporu pouze těm podnikatelským subjektům, které musely přerušit svou činnost přímo z důvodu karantény nebo z důvodu nařízení vlády. Tyto podniky platí zaměstnancům 100% jejich mzdy, 80% z toho budou zpětně dostávat od vlády.

Společnost Koito musela odstavit výrobu z důvodu, že není schopna přidělovat zaměstnancům práci, protože nemá odbyt svých výrobků. Jedná se tedy o důvod jinak kvalifikovaný v zákoníku práce a tomu odpovídá i jiné podmínky pro náhradu mzdy. Společnost informovala, že minimálně v prvních dvou týdnech bude platit 70%, celé je placeno z firemních peněz a žádnou podporu státu nedostane.

Dočasné přerušení výrobních procesů je očekáváno od středy 25. března od 6 hodin. Předpokládaná doba odstávky je do 5. dubna 2020. Zaměstnanci po tuto dobu zůstanou doma v režimu „částečné nezaměstnanosti". Veškeré pohovory a nástupy jsou v tuto chvíli odloženy.

Základní instrukce pro zaměstnance, kteří budou v režimu „částečné nezaměstnanosti“ z důvodu dočasného přerušení odbytu vlivem koronavirové infekce:

  • Sledujte zpravodajství (televize, rozhlas, internet) a řiďte se všemi vládními nařízeními, která budou zveřejněna.
  • Sledujte (v rámci možností) facebook Koito Czech s.r.o., kde bude společnost zveřejňovat aktuální informace.
  • Nadále budou využívány hromadné SMS pro informování zaměstnanců o vývoji situace, a především pak o nájezdu výroby. Očekávané trvání odstavení výroby je do 5.4.2020. Pokud by zákazníci společnosti začali výrobu 6.4.2020 (jak řada z nich předpokládá), výroba v Koitu by se patrně rozjela již v pátek 3.4.2020.
  • V případě neodkladných dotazů týkajících se pracovních záležitostí se mezi 8:30 a 15:00 můžete obracet na telefonní číslo 415 930 121. Nicméně pokud to nebude nutné, nevolejte zbytečně.
  • V provozu zůstává zaměstnanecká Help Linka, která může účinně pomoci například v případě, že byste měli nějaký finanční, psychický nebo jiný osobní problém. K dispozici je ve středu mezi 10:00-14:00 na telefonním čísle 774 770 045.
  • Režim „částečné nezaměstnanosti“ není dovolená na zotavenou, zaměstnanec musí být připraven opět nastoupit do práce v době, která by jinak byla jeho obvyklou pracovní směnou. Upozorněni budete alespoň den předem.
  • Náhrada mzdy za dobu částečné nezaměstnanosti je 70% průměrné mzdy. Tato úroveň je platná pro období do 5.4.2020. Pokud by stávající situace trvala déle a úroveň odměny se změnila, budou o tom zaměstanci informováni.
  • V případě, že budete v kontaktu s kolegy, neváhejte sdílet obdržené informace i s nimi, je lépe mít informaci dvakrát než vůbec.

 

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací