Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Most - Zástupci statutárního města Mostu a státního podniku DIAMO projednali ve středu se zástupci společnosti The Most 4you aktuální stav příprav a podmínek pro konání akce THE MOST FEST v areálu jezera Most. Magistrát ve středu v podvečer informuje o výsledcích jednání.

"Město Most a státní podnik DIAMO společně podporují rozvoj kultury a také kulturních akcí včetně záměru uspořádání festivalu u jezera Most (píšeme zde). Základním stavebním kamenem pro to, aby se festival v areálu jezera Most mohl vůbec konat, je uzavření nájemních smluv s organizátorem akce," informuje radnice.

Zástupcům společnosti The Most 4you sdělilo město Most a DIAMO podmínky pronájmu pozemků u jezera Most, za kterých je možné festival uspořádat. O konečné podobě nájemních smluv probíhají aktuálně intenzivní jednání.

Zároveň obdrželi pořadatelé festivalu informaci, že uzavření pláží jezera Most jejich oplocením není možné, neboť tato část jezera je primárně určena k rekreaci obyvatelů města Mostu a přilehlého okolí a turistů, kteří na jezero zavítají, a nikoliv k pořádání komerčních akcí. Město se rozhodlo zachovat v letních měsících možnost návštěvy veškerého vybudovaného zázemí, které slouží široké veřejnosti, a to bezúplatně.

Všichni účastníci nicméně podporují záměr uspořádání akce, dohodli se na poskytnutí vzájemné součinnosti při finalizaci nájemních smluv, jakož při realizaci festivalu jako takového. Další detaily budou komunikovány v následujících týdnech mezi všemi dotčenými subjekty.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist