Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

ČR - Jakmile zpozorujete zvýšený pohyb vos u vašeho domu nebo na zahradě, s největší pravděpodobností si někde poblíž stavějí hnízdo. Často to je tam, kde neprší a nefouká – pod okapy, u střech, různá zákoutí, staré trámy a podobně.

Jakmile hnízdo objevíte, je potřeba ho co nejrychleji zlikvidovat. Dostat žihadlo od vosy totiž není nic příjemného. Navíc pro člověka, který je na bodnutí alergický, je to dokonce život ohrožující stav.

Přinášíme vám několik tipů, jak se hnízda zbavit a kdy je potřeba už volat na pomoc hasiče. Vždy se ale mějte na pozoru – splašené vosy totiž útočí. Mějte proto vždycky ochranné pomůcky jako brýle, rukavice a šátek přes ústa.

1. Tipy, které zvládneme samy

Pokud je vosí hnízdo v zemi, stačí vařící voda. Voda se nalije přímo do otvoru v půdě a pak se přikryje zeminou nebo drny. Není dobré používat chemikálie, mohly by se totiž dostat do půdy. U zavěšených hnízd je to trochu obtížnější. Většinou se likvidují postřikem nebo práškem. Odborníci doporučují dělat postřik brzy ráno, když je hmyz méně aktivní.

Vosy se dají také zlikvidovat pomoci lapače. Ten svým složením vyláká vosy, aby přiletěly blíž. Ty se pak k němu přichytí a uhynou.

2. Kdy volat hasiče?

Hasiči jezdí v případech, kdy vosy ohrožují lidi na veřejných místech, jako např. u školy, úřadu. Pokud tedy máte vosy někde na zahradě, odkáží vás na specializovanou firmu. Ceny za likvidaci vosího hnízda jsou různé, většinou od 1200 korun za hnízdo.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací