Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

Děčín - Po téměř dvou letech může opět děčínská zoologická zahrada nabídnout svým návštěvníkům pohled na vlky eurasijské. Pár těchto psovitých šelem přicestoval ve středu 29. září ze Zoo Plzeň. Jsou to tříletí sourozenci, samec a samice. Jejich příjezdu předcházela rekonstrukce výběhu, kde byly vybudovány odstavné dvorky, které usnadní chovatelům manipulaci se zvířaty.

„V den příjezdu jsme vlky nechali zavřené ve dvorcích, jednak z toho důvodu, že byli před transportem přispáni, aby pro ně cesta ze západu Čech nebyla tak stresující a také aby se seznámili s novým prostředím. Druhý den ráno jsme jim už otevřeli průlez i do velkého výběhu, zvířata však i přesto setrvávala ve dvorcích a ven se odvážila až večer, když v zoo utichl provozní ruch,“ uvedl vrchní chovatel Petr Haberland. Obě šelmy vypadají klidně, ale samozřejmě jsou ještě bázlivé a s novým prostředím se musí nějakou dobu sžívat. Zoo proto prosím návštěvníky, aby se v blízkosti vlčího výběhu chovali klidně a usnadnili tak vlkům aklimatizaci.

Vlk1 394e7

Vlk2 48381

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací