Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Most - 32 let v životě člověka není zrovna málo a v životě kapely už vůbec ne. Tohoto věku se dožije málokterá, pokud nemá dar určité výjimečnosti. ZNOUZECTNOST je svérázná kombinace rocku, folku, undergroundu, punku a garážového rocku, vycházející především z tradičního tříakordového písničkářství.

Vznikla v roce 1986 v Plzni, inspirována jednoduchostí nastupující punkové a nové vlny (zprostředkované za tehdejší „železnou oponu“ německým televizním a rádiovým vysíláním), dovolující založit skupinu v podstatě každému, kdo v sobě našel drzost vzít do ruky hudební nástroj, bez ohledu na to, zda uměl, či neuměl hrát.

ZNOUZECTNOST časem překročila jak šuplík daného žánru, tak lokální hranice města Plzně a postupně se přetavila ve svéráznou, autentickou hudební skupinu, v naprosté většině fungující systémem “udělej si sám”. Dodnes hraje v zakládající sestavě a s mírnou nadsázkou lze v její souvislosti hovořit i o “kultovním” statusu pro několik generací fanoušků. Tož rekapitulace: 32 let na scéně, skoro 3000 vystoupení, 13 vydaných autorských alb, lehce ke 300 písním. Většinou příslovečné tři akordy. Někdy i pouhé dva. Celkem obdivuhodné skóre. Slovem náhodného kolemjdoucího: „Kdyby Jára Cimrman založil kapelu, vypadala by jako vy.“

1601rokac2

Kapela LEGALIZACE

Ani měrunická punk-rocková parta LEGALIZACE není na hudební scéně žádným nováčkem. Hraje již od roku 2002, za sebou má tři vydaná alba a mnoho úspěšných koncertů.

Začátek v pátek 18. ledna od 21 hodin, otevřeno bude již od 19:00. Předprodej 150 Kč, na místě 180 Kč. Předprodej vstupenek v Rokáči Vinohrady ve čtvrtek 17. ledna od 19 do 20 hodin.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací