Pondělí 1. červen 2020
Svátek má Laura

Litvínov - Česká republika posílá materiální pomoc Itálii a Španělsku, dvěma evropským zemím, které jsou dnes na starém kontinentu nejpostiženější pandemií nového koronaviru. Mezi věcmi, které dostanou Španělé, jsou i polomasky z Mostecka.

Deset tisíc ochranných obleků odjelo do Itálie. "Italové o ně požádali a urgentně je potřebují, my je aktuálně můžeme postrádat," uvedl ministra zahraničních věcí Tomáš Petříček. Italové dostanou také vzorky respirátorů z dílny ČVUT, které se dají tisknout na 3D tiskárnách.

Druhá várka deseti tisíc ochranných obleků odletí odpoledne španělským armádním letadlem do Madridu. "Španělům jsme k tomu darovali ještě 90 dýchacích polomasek, které poskytují nejvyšší možnou ochranu. Vyrobeny byly v Litvínově," uvedl ministr.

Podle loga jde o ochranné polomasky Nanologix, které vyrábí firma se sídlem v Českém Jiřetíně v Krušných horách na Mostecku.

Nemoc Covid-19 si k 29. březnu vyžádala ve Španělsku 5 690 životů. Uvádí to European Centre for Disease Prevention and Control.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací