Neděle 18. duben 2021
Svátek má Valérie

Litvínov – Správa železnic ukázala vizualizaci budoucí podoby nádražní budovy v Litvínově. Ta je konečnou stanicí na modernizované trati z Ústí nad Labem do města hokeje.

Úsek této trati z Louky do Litvínova byl v roce 2019 elektrifikován, modernizací prochází také zbylý úsek Louka u Litvínova – Oldřichov u Duchcova, kde dojde mimo jiné ke zvýšení traťové rychlosti až na 100 km/h. Stavba by měla být dokončena v létě letošního roku.

Aktuálně probíhá v prostoru před nádražím výstavba nového dopravního terminálu, který usnadní přestup mezi vlaky a návaznou městskou i příměstskou dopravou. Tato stavba je v režii města Litvínova. Po dokončení obou projektů vznikne komfortní přestupní uzel se zázemím v nové odbavovací hale v prostorách výpravní budovy.

A jak bude probíhat přestavba nádražní budovy? Zásadní změnou projde dispoziční řešení objektu, které bude lépe odpovídat současným trendům a potřebám cestujících. Dojde k výměně oken i dveří, vymění se střecha a instaluje se nový provětrávaný obvodový plášť. V rámci opravy se také upraví vstupy do stávajícího objektu a vybuduje bezbariérový vstup do haly a k toaletám.

V budově vzniknou mimo jiné pokladny a zázemí pro autobusového dopravce. V okolí objektu se vybudují nové zpevněné plochy, které budou navazovat na již rekonstruované vlakové nástupiště.
Předpokládaný termín dokončení opravy je v létě letošního roku.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací