Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Most - U Aquadromu vyroste kruhový objezd, bude bezpečnější než stávající křižovatka. Stavba, která začala uzavírkou křižovatky, vyvolala dočasné změny v dopravě. Pro řidiče je úsek upravované silnice uzavřený, přesunuly se autobusové zastávky.

Po celou dobu výstavby objezdu bude provoz v křižovatce uzavřen s výjimkou průjezdu linek číslo 12 a 17 městské hromadné dopravy a dočasně i linkové dopravy, pro ně zůstávají i stávající zastávky v Lipové ulici beze změny.

Ostatní linky, tedy autobusy č. 5, 25 a 30 nebudou jezdit Topolovou ulicí, protože zastávky u Aquadromu jsou dočasně zrušeny a nahrazeny jsou zastávkami v ulici Jana Palacha. Objízdná trasa těchto linek vede Višňovou ulicí, kde nebudou autobusy stavět.

Jedna ze zastávek v Lipové ulici, ta vzdálenější od Kahanu, je pro tyto linky městské hromadné dopravy nefunkční (krom 12 a 17), pro cestující je dočasně zřízena zastávka na parkovišti u bloku 531 v Šeříkové ulici. Odtud jedou autobusy přes kruhový objezd u Lidlu a dál ulicí Višňovou (5 do Okružní). Zastávka blíže Kahanu je v provozu pro všechny linky městské hromadné dopravy, jak jsou lidé zvyklí.

Součástí stavby je i úprava stávajícího vodovodního řadu, úprava veřejného osvětlení nebo provedení nového dopravního značení. Uprostřed objezdu budou vysazeny okrasné keře. Nový kruhový objezd bude stát městskou pokladnu zhruba 6,7 milionu Kč bez DPH a pro město jej postaví firma Herkul, která se stala vítězem veřejné zakázky.

Náhradní zastávka v ulici Jana Palacha

2404zastavkymapa postcard

Náhradní zastávka na parkovišti v Šeříkové ulici

2404zastavkymapa2 postcard

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací