Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Most - Radní města Mostu doporučují zastupitelům vydat obecně závaznou vyhlášku o místním poplatku z pobytu. Městu může přinést stovky tisíc korun navíc proti současnému stavu.

Od 1. 1. 2020 nabude účinnosti novela zákona o místních poplatcích s poměrně výraznými změnami, které je nutné zapracovat do obecně závazných vyhlášek města Mostu. Jednou ze změn je zrušení 2 místních poplatků, a to poplatku za lázeňský nebo rekreační pobyt (nebyl v Mostě zaveden) a místního poplatku z ubytovací kapacity, který byl městem vybírán již řadu let. Na místo těchto místních poplatků se zavádí jediný poplatek, a sice místní poplatek z pobytu.

Předmětem poplatku z pobytu je úplatný pobyt v obci u jednotlivého poskytovatele pobytu, pokud délka tohoto pobytu nepřekročí 60 po sobě jdoucích kalendářních dnů. Povinnost platí poplatek z pobytu dopadá pouze na pobývající, kteří nejsou přihlášeni v dané obci, tedy zde nemají trvalý pobyt nebo zde nejsou hlášeni ve smyslu zákona o pobytu cizinců, zákona o azylu nebo zákona o dočasné ochraně cizinců. V obecně závazné vyhlášce je navržena sazba ve výši 10 korun na osobu a den.

Nyní platí například ubytovaní hosté v hotelech čtyři koruny na den. Místo letošního zhruba půl milionu korun, které takto město získá, je v příštím roce podle rozpočtu naplánován příjem ve výši zhruba 1,1 milionu korun.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací