Pondělí 25. leden 2021
Svátek má Miloš

Ústecký kraj – Centrum sociální pomoci, pod které spadá domov pro seniory v Litoměřicích, potvrdilo ve středu druhé úmrtí člověka v Ústeckém kraji s nemocí Covid-19, kterou způsobuje nový koronavirus.

Prvního zemřelého oznámila hygiena v úterý, šlo o pacienta z Litoměřicka, druhý zemřelý se zatím ve statistikách hygieniků neobjevil. „S politováním vám sdělujeme, že jsme obdrželi velmi smutnou zprávu - klient našeho Domova U Trati v Litoměřicích (ročník 1935), který byl pozitivně testován na Covid-19, dnes v ústecké Masarykově nemocnici zemřel. V nemocnici byl hospitalizován od 25. 3. 2020. Jednalo se o klienta, který trpěl větším množstvím různě závažných chorob a přidružených zdravotních komplikací. Koronavirus tak nebyl hlavní příčinou úmrtí,“ uvedlo Centrum sociální pomoci na svém webu v oficiálním prohlášení.

Vedle smutných ale přicházejí i dobré zprávy. „Od počátku týdne máme celou desítku nově uzdravených, celkem jich tedy v Ústeckém kraji nyní registrujeme 14,“ uvedl MUDr. Pavel Dlouhý, primář Infekčního oddělení Krajské zdravotní - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

V Ústeckém kraji je podle poslední aktualizace údajů Ministerstva zdravotnictví 211 pozitivních nálezů viru SARS-CoV-2.

V těžkém stavu se v českých nemocnicích nachází nyní sedmdesát pacientů. To je zhruba pětina všech hospitalizovaných lidí s nákazou Covid-19. Z ošetřování v nemocnici bylo už do domácího léčení propuštěno již 114 osob.
Aktuální údaje o počtu nemocných a vývoji situace v Ústeckém kraji zveřejníme ve čtvrtek v ranních hodinách.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací