Pondělí 25. leden 2021
Svátek má Miloš

Krušné hory – Osmatřicetiletá německá cyklistka se v sobotu odpoledne těžce zranila v Trialparku na Klínovci, Horská služba pro ni povolala vrtulník ze SRN.

První výzva přišla přes aplikaci Záchranka od paní, která zraněnou našla, vzápětí dorazila žádost o zásah od dispečinku linky 155 karlovarského kraje. „Cyklistka spadla z kola během sjezdu v dost nepřístupné lokalitě. Vyrazili jsme k nehodě okamžitě v naší terénní technice, ale i tak jsme museli zraněnou po ošetření asi 200 metrů převézt na tzv. rakouském vozíku,“ uvedl k výjezdu Milan Šulák, zasahující člen Horské služby Krušné hory.

Cyklistka si pádem přivodila kromě oděrek otřes mozku, a to i přesto, že měla přilbu. Záchranáři měli podezření i na závažné poranění pánve. „Když jsme zjistili, že je z Německa, dohodli jsme se s naší Zdravotnickou záchrannou službou, že povoláme vrtulník saských leteckých záchranářů. Paní jsme ošetřili, zafixovali a šetrně dopravili na hraniční přechod na Božím Daru. Tam si ji posádka vrtulníku převzala a transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice v její mateřské zemi,“ doplnil Milan Šulák.

V rámci přeshraniční spolupráce Horské služby a německých záchranářů je taková koordinace často nutná. „Předání zraněného zahraničního návštěvníka přímo německé záchrance v případě, že to jeho zdravotní stav dovoluje, není v dnešní době žádným problémem. V zimě tak předáváme zraněné lyžaře, v létě nejčastěji cyklisty,“ řekl Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.

0908horskasluzba1

Zraněnou ženu předali u hranic do péče německých záchranářů. Foto: Horská služba

„Cyklostezky v Krušných horách a trialparky v místních sportovních areálech se v těchto dnech těší obrovské návštěvnosti. Proto důrazně upozorňuji nejen zahraniční cyklisty na nutnost dodržovat veškeré zásady bezpečné jízdy na horské kole. Dále prosíme i samotné jezdce, aby byli tolerantní v době našeho zásahu neboť např. při dnešní akci neznámý jezdec záchranáře ohrozil svou nebezpečnou jízdou i přestože bylo místo zásahu, i dle svědků, řádně označeno.“ apeloval na cyklisty Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.

Připomněl zároveň, že právě tento víkend probíhá v pohoří bezpečnostní akce Na kole jen s přilbou, která je zaměřena na důležitost používání ochranných prostředků na kole.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací