Sobota 5. prosinec 2020
Svátek má Jitka

Mostecko - Přestože vládní opatření omezují pohyb lidí, hřbitovy zůstanou i během nouzového stavu otevřené. Město Most však doporučuje jejich návštěvu u příležitosti Památky zesnulých nenechávat až na vytížený „dušičkový“ víkend, aby se návštěvnost rozložila a koncentrace lidí v těchto místech snížila.

„Prosíme veřejnost, aby si letos k návštěvě hřbitovů v rámci Dušiček vybrala i jiné dny než ty obvyklé. Každá větší koncentrace lidí na jednom místě významně zvyšuje riziko přenosu onemocnění covid-19,“ požádal primátor města Mostu Jan Paparega.

Městské hřbitovy budou mít prodlouženou provozní dobu

Na všech třech městských hřbitovech v Mostě bude v období Památky zesnulých prodloužena do 6. listopadu provozní doba. Otevřeno zde bude denně od 8 do 20 hodin. Zvýšený dohled zde bude v následujících dnech provádět Městská policie Most, která bude kontrolovat dodržování nařízených bezpečnostních opatření. „Všichni tak budou mít dostatek času, aby svým blízkým přišli zapálit svíčku nebo položit květinu. Zároveň žádáme návštěvníky, aby dodržovali na hřbitovech všechna důležitá epidemiologická opatření. Především, aby se na hřbitovech pohybovali s nasazenými rouškami a v doporučených rozestupech,“ upozornil primátor. Je povoleno pobývat na veřejně přístupných místech nejvýše v počtu dvou osob s výjimkou členů domácnosti.

Počítejte se svátečními řidiči

Na některé rizika spojená s Dušičkami upozorňují i policisté. "Apelujeme na řidiče, aby dodržovali pravidla, dbali opatrnosti a ohleduplnosti vůči ostatním účastníkům silničního provozu. Jako každoročně se očekává zvýšený provoz na silnicích, kam vyjíždějí i tzv. sváteční řidiči. Lze již také očekávat zhoršené klimatické podmínky. V této souvislosti by měli být opatrní také chodci a měli by dbát na svoji bezpečnost," říká mluvčí policistů Alena Bartošová.

"Také upozorňujeme na ochranu svého majetku: AUTO NENÍ TREZOR! Při odchodu od vozidla zkontrolujte uzavření oken, uzavření zavazadlového prostoru a všech dveří vozidla. Nenechávejte bez dozoru žádné odložené věci, a to nejen ve voze. Opatrní buďte i na své osobní věci (např. při úpravě hrobu)," dodala mluvčí policie.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací