Pátek 22. leden 2021
Svátek má Slavomír

Most - Mostečtí kriminalisté odhalující majetkovou trestnou činnost objasnili v těchto dnech dva případy krádeží. Vyšetřovatel mostecké policie obvinil ze zločinu krádeže, přečinů porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 30letého Mostečana a 37letého muže z obce na Mostecku.

Mostečan měl dle kriminalistů minulý měsíc v odpoledních hodinách využít situace, kdy jeden muž nechal otevřené svoje vozidlo na ulici sídliště Zahradní v Mostě, kde postupně do kufru svého vozu ukládal různé nářadí. Když poté s vozem z místa odjel na Litvínovsko, tak až tam zjistil, že mu ze zavazadlového prostoru auta zmizely dva akumulátory, kufřík na nářadí, nabíječka, finanční hotovost a další věci, vše v celkové hodnotě 12 tisíc korun. Kde nářadí skončilo, policisté nezjistili.

Jednoho listopadového časného rána se dvojice vydala krást do vilové čtvrti v Mostě. Muži vnikli na pozemek domu, kde našli v oděvu klíče a pomocí nich vnikli do vnitřních prostor domu. Z domu, kde spala rodina, měli odcizit různé doklady členů rodiny, platební karty, kabelky, tašku, hodinky a další věci, vše v celkové hodnotě 200 tisíc korun. Taška a jedna kabelka byla nalezena při ohledání místa činu nedaleko v travnatém porostu. Další část věcí byla vrácena poškozeným následně.

"Oba dva byli již za krádeže odsouzeni a potrestáni, starší přišel z vězení letos na jaře a mladší se z posledního výkonu trestu vrátil loni. Za krádež, kterou měli spáchat v době, kdy je na území České republiky vyhlášen nouzový stav, jim hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Vyšetřovatel po obvinění podal státnímu zástupci podnět na vazební stíhání 30letého Mostečana s ohledem na obavu, že by v trestné činnosti pokračoval. Soud vazbu uvalil. Starší z dvojice byl policisty po obvinění dodán rovnou do výkonu trestu odnětí svobody pro jiný delikt," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací