Neděle 18. duben 2021
Svátek má Valérie

Ústecký kraj - Z trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci obvinil vyšetřovatel 27letého cizince žijícího v okrese Chomutov v Ústeckém kraji.

Ten podle anonymního oznámení ze srpna loňského roku nedodržoval opatření, která mu měla být nařízena z důvodu jeho onemocnění nemocí SARS-CoV-2. Policisté informace prověřili a zjistili, že dotyčný byl skutečně pozitivně testován na tzv. Covid 19 a o podmínkách domácí izolace byl poučen příslušnou hygienickou stanicí.

"I přesto měl mladý muž v průběhu izolace opakovaně odcházet z domu a chodit si před dům pro dovážené jídlo bez ochrany dýchacích cest. Nejméně dvakrát měl během této doby dokonce navštívit svou známou bydlící v jiném městě okresu Chomutov, za kterou jel autem," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

V důsledku svého jednání teď čelí obvinění z trestného činu, za jehož spáchání mu v případě uznání viny hrozí až tříleté vězení.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací