Neděle 5. červenec 2020
Svátek má Cyril a Metoděj

Klášterec nad Ohří - Společnost Benteler v Klášterci nad Ohří v průmyslové zóně Verne otevřela svůj pátý závod v České republice. Přiblížila se tak ještě více zákazníkům z oblasti automobilového průmyslu ve východní Evropě.

Slavnostního otevření se ve čtvrtek 12. dubna zúčastnili zástupci místní samosprávy, zákazníci a dodavatelé společně s vedením a zaměstnanci závodu BENTELER. Výroba v Klášterci se zaměřuje na tváření za tepla, stříhání platin, svařování a laserové řezání pro klíčové zákazníky, jimiž jsou Volvo, BMW, Škoda Auto a Daimler.


Na oslavě byl přítomen také Hubertus Benteler, majitel společnosti, dlouholetý generální ředitel, nyní člen dozorčí rady a Štefan Drozd, starosta Klášterce nad Ohří.

Novým závodem v Klášterci nad Ohří se Benteler ještě více přibližuje k zákazníkům zejména z regionu východní a střední Evropy. V pořadí pátý výrobní areál v České republice poprvé zahájil provoz již koncem roku 2017, nyní se dočkal slavnostního otevření.

Výroba v Klášterci se zaměřuje na tváření ocelových dílů za tepla, stříhání platin, svařování a laserové řezání pro klíčové zákazníky Volvo, BMW, Škoda Auto a Daimler.

1304benteler2

Společnost BENTELER Automotive je strategickým vývojovým partnerem pro výrobce automobilů s vysokou úrovní dovedností v oblasti inovací. Foto: Benteler Automotive

Na pozemku o celkové rozloze 130 000 m2 vyrostla hala pro první výrobní fázi o velikosti 23 000 m2, ve které zaměstnává více jak 300 lidí. Firma plánuje tento počet do konce roku 2018 navýšit na 400 zaměstnanců. “Klášterec nad Ohří je známý svým strojírenským průmyslem a nachází se v těsné blízkosti našich cílových zákazníků. Těšíme se, že ještě zintenzivníme spolupráci s nimi a že budeme vyvíjet a lokálně implementovat řešení v souladu s potřebami našich zákazníků,“ řekl Petr Marijczuk, vedoucí regionu Severní a východní Evropa v rámci divize Benteler Automotive.

V České republice působí Benteler Automotive přes 20 let. Kromě závodu v Klášterci nad Ohří zde již společnost provozuje další čtyři závody, konkrétně ve Stráži nad Nisou, Chrastavě, Rumburku a Jablonci nad Nisou. V celém regionu severní a východní Evropy má Benteler přes 5 000 zaměstnanců, z toho 2 200 v České republice.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací