Pondělí 6. červenec 2020
Svátek má Mistr Jan Hus

Litoměřicko - Dne 6. a 7. ledna 2020 byl povolán Odbor speciálních potápěčských činností a výcviku Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR společně se Zásahovou jednotkou Ústeckého kraje a Poříčního oddělení Labe k dohledání trosek letadla v řece Labi, které se zřítilo 16. listopadu 2019 po kontaktu s dráty elektrického vedení.

Pátrání probíhalo v součinnosti s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Předmětem pátrání byla zadní část letadla, jež se odlomila od zbytku stroje. K pátrání byl nasazen sonar Kongsberg Odboru speciálních potápěčských činností a výcviku, který byl následně vyzdvižen policejními potápěči.

1001letadlokz2

Foto: Policie ČR

"Sonar, který zde byl nasazen mimo jiné policisté využili i při záchranných a likvidačních pracích v maďarské Budapešti u mimořádné události potopení výletní lodi Hableány (Mořská panna), která se potopila dne 29. května 2019, pouhých 7 vteřin od střetu s lodí Viking Sigyn," dodávají policisté Lukáš Gráb a Marek Čermák.

1001letadlokz3

Foto: Policie ČR

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací