Sobota 10. prosinec 2022
Svátek má Julie

Bělušice - Ve středu 21. září 2022 se žáci čtvrtých ročníků oboru Bezpečnostně právní činnost ze Střední školy Technické v Mostě zúčastnili, v doprovodu třídních učitelů (Ing. Ondrejkové, Mgr. Markaczové a Ing. Mísaře PhD.) a Ing. Angelov, odborné exkurze ve Věznici Bělušice. Odborná exkurze probíhala v prostorách okrasné zahrady, odkud si mohli žáci prohlédnout vězeňský komplex budov, jejich zabezpečení a způsob monitorování vězňů mimo cely.

Náplní exkurze byla přednáška věnovaná problematice vězeňství v České republice a seznámení s Věznicí Bělušice. Žáci během přednášky využili svých dosavadních znalostí z výuky odborných předmětů a zároveň byli obohaceni o nové poznatky, které jim sdělila tisková mluvčí věznice Ing. Danuše Vránová, která celou exkurzi vedla.

Dále byla vedena diskuze s odsouzeným, který na svém vlastním příkladu demonstroval důležitost protidrogové prevence. Vyprávění žáky velice zaujalo a není se tedy čemu divit, že kladli vězni velké množství otázek. Vedená diskuze s odsouzeným byla pro žáky poutavá a poučná.

Zajímavostí byla pro žáky také ukázka výstroje a výzbroje příslušníků vězeňské služby. Žáci si s velikým zájmem vyzkoušeli jednotlivé části výstroje. Ocenili veškeré ukázky i přínosnou diskuzi.

Žákům byla také přiblížena práce psovoda a shlédli praktickou ukázku nalezení návykových látek psem, zadržení nespolupracujícího vězně a také ukázku tréninku mladé fenky, která je zatím ve výcviku.

Na závěr byly žákům poskytnuté informace o možnosti přijetí do civilního či služebního poměru a byly zodpovězeny veškeré dotazy na toto téma. Pro žáky byla tato exkurze velikým přínosem a informace, které ve Věznici Bělušice získali, mohou využít nejen při studiu, ale i při rozhodování o jejich budoucí profesi.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist