Pondělí 26. červenec 2021
Svátek má Anna

Podbořansko – Kam vyrazit třeba během nedělního odpoledne na výlet? Pokud máte rádi trošku fyzické námahy a rozhledy do okolí, zlákat vás může třeba výšlap na vyhlídku Rubín na Podbořansku.

Rozhledna Rubín je téměř osm metrů vysoká, je z dubového dřeva – tvoří ji 500 dubových klád a vystavěna byla mezi Dolánkami a Pšovem ve stylu strážní věže a palisády starověkého opevnění.

Město Podbořany dalo za rozhlednu s veškerými dalšími náklady přibližně 700 tisíc korun. Na přípravě její stavby pracovalo skoro dvacet let.

V anketě Klubu přátel rozhleden získala druhé místo jako Rozhledna roku 2018.

Návštěvníkům se z kopce naskytne jedinečný výhled na Doupovské a Krušné hory i České středohoří.

Foto

Rubín je archeologicky zajímavou lokalitou

Rubín, plochý kopec se zajímavým tvarem, má nadmořskou výšku 352 metrů. Je to bývalé slovanské hradiště. A to natolik významné, že je vyhlášeno jako chráněná kulturní památka ČR. Archeologové tam i dnes občas provádějí výzkumy.
V roce 631 nebo 632 proběhla podle kronik bitva u Wogastisburgu mezi Slovany ze Sámovy říše a Germány z Franské říše. Někteří badatelé jako jednu z možností umísťují dějiště bitvy právě na Rubín u Podbořan, ale to je zřejmě velmi odvážná hypotéza.

KUDY TAM

Aktuálně

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací