Pátek 10. červenec 2020
Svátek má Libuše a Amálie

Obrnice - Ani letos nepřijdou obyvatelé Obrnic, Českých Zlatníků, Chanova a návštěvníci z blízkého či vzdálenějšího okolí o již tradiční rozloučení s létem. K Obrnickým slavnostem obec všechny zve už potřinácté, tentokrát se sejdou na starém fotbalovém hřišti v sobotu 7. září. Jak je už zvykem, bohatý program plný atrakcí pro děti i dospělé vygraduje vystoupením známých tváří showbyznysu. Zábavním odpolednem provede přítomné moderátor Roman Lukáš.

Oslavy zahájí zdravicí v 15:00 hodin obrnický místostarosta Josef Karas. Na pódiu se vystřídá zpěvák Petr Kolář či skupina Maxim Turbulenc. Diváky jistě pobaví i známý a vtipný imitátor Petr Jablonský. Chybět pochopitelně nemůže občerstvení s nabídkou kvalitních jídel a alkoholických i nealkoholických nápojů včetně ochutnávky domácích slaných či sladkých pokrmů z kuchyní místních hospodyněk.

Pořadatelé nezapomínají ani na nejmenší. „Naopak, nejvíce si užijí právě děti. Máme pro ně připravenou legrační show a řadu osvědčených atrakcí jako je nafukovací skluzavka, skákací hrad, malování na obličej, projížďka vláčkem či laserová střelnice. Velmi populární je svezení na živém koni,“ vyjmenoval starosta Obrnic Stanislav Zaspal.

Slavnosti iniciovalo v roce 2007 současné vedení obce, lákají každým rokem stále více i přespolní návštěvníky. „Vedle odreagování se při zábavě a relaxaci slavnosti plní také společenskou funkci. Je jen málo příležitostí, při kterých mohou lidé potkávat své sousedy, známé a přátele i jinak, než jen letmo na ulici. Popovídají se, svěří se svými starostmi i radostmi,“ vysvětlil starosta.

Připomněl také další pozitivní aspekt slavností, do jejich příprav se aktivně zapojují dospělí, děti i senioři z řad veřejnosti. "Při organizaci obecních akcí spolupracujeme také s místními spolky, sdruženími a neziskovými organizacemi. Bez jejich pomoci bychom se už neobešli,” dodal. (fou)

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací