Pondělí 26. červenec 2021
Svátek má Anna

Horní Jiřetín - Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Horním Jiřetíně zve v prosinci na zajímavá hudební setkání. První se uskuteční 15. prosince,kdy prostory kostela rozezní soubor Schola Gregoriana Pragensis.

Soubor založil vroce 1987 David Eben a řadí se mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby. Posluchači i odborná kritika oceňují na nahrávkách a koncertních projektech dramaturgickou nápaditost a muzikální interpretaci, se kterou soubor zpřístupňuje repertoár ležící u samých kořenů evropské hudební kultury.

Druhé hudební setkání v kostele Nanebevzetí Panny Marie přinese Českou mši vánoční, tentokrát v podání Brixiho komorního souboru Teplice. Ve vánočním programu lidé tradičně najdou i Společné zpívání 25. prosince, Silvestr pro děti nebo novoroční ohňostroj.

Zájemci najdou informace na stránkách města nebo Facebooku - skupina Horní Jiřetín kulturní a stránka Horní Jiřetín a Černice info.

Aktuálně

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací