Sobota 16. říjen 2021
Svátek má Havel

Kadaň - Další ročník kadaňského svátku vína, 21. Svatováclavské vinobraní, se bude konat v sobotu 25. září ve Františkánské zahradě v Kadani.

K největšímu rozkvětu kadaňského vinařství došlo za vlády Karla IV., který městu udělil viniční právo. V roce 1997 se město rozhodlo navázat na starobylou tradici vinařství na kadaňsku a bylo opět zařazeno zákonem mezi vinařské obce. Stejně tak byla obnovena slavnost vinobraní, která je dnes již v Kadani tradičním svátkem na oslavu vína.

Přijďte ochutnat nejen víno, ale i mošt nebo burčák z kadaňských vinic. Od 9 hodin proběhne slavnostní mše svatá ve znovupožehnaném kostele Čtrnácti sv. Pomocníků, od 10 hodin pak začne hlavní program vinobraní s ochutnávkou vína.

Těšit se můžete na vystoupení cimbálové muziky Milana Broučka a souboru Linda a Vojara. Pro děti (ale i dospělé) je připraveno malování na obličej, se kterým se pak můžete zvěčnit ve fotokoutku. Chybět nebude tradiční tombola o zajímavé ceny, stánky s občerstvením a samozřejmě degustace kadaňského vína. Čekají vás také prohlídky vinného sklípku a mnoho dalšího. Vstupné na akci je 50 korun, v ceně vstupenky je také prohlídka klášterního chrámu.

Tombola bude v prodeji od 12 hodin a její výdej bude probíhat od 14 do 16 hodin. Poté lístky propadnou.

Do areálu je z technických důvodů zákaz vstupu se psy a s jízdními koly.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací