Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Most – Agentura pro sociální začleňování poskytla městu Most interní dokument, ze kterého vyplývá, že navrhuje sídliště postupně zrušit a integrovat jeho obyvatele do města. A nyní vydává magistrát  zprávu, jak to na sídlišti vypadá, když se na pár dní přestane uklízet. Mají takoví lidé opravdu bydlet ve městě s jeho slušnými obyvateli? Myslí toto agentura opravdu vážně?

Lidé v Chanově, kde má Most své městské byty, neustále vyhazují odpadky přímo z oken. "Technické služby města Mostu zajišťují v této lokalitě každý pracovní den úklid veřejného prostranství. Město se proto rozhodlo deset dní za bytovým domem neuklízet, aby se přesvědčilo o přístupu obyvatel k nakládání s odpady. Výsledek je naprosto alarmující! Přesvědčili jsme se o tom, že zde není vůle k běžnému nakládání s odpady, natož k jejich třídění," konstatuje primátor města Mostu Jan Paparega.

V tomto kontextu se materiál Agentury pro sociální začleňování jeví jako naprosto zcestný a návrhy agentury jako požadavky lidí, kteří jsou naprosto mimo realitu. Agentura reagovala v minulých dnech na již dlouho probíraný záměr města vystavět v Chanově kontejnerové bydlení místo domu, který tamní obyvatelé zničili a který je třeba definitivně zdemolovat.

„Agentura ve výše zmíněném materiálu reaguje na záměr města vystavět v Mostě kontejnerové bydlení. Realizaci záměru nedoporučuje už z toho důvodu, že segregované bydlení v průběhu minulých let jasně ukázalo, že vede k celkovému zhoršování situace a ke zvýšenému výskytu sociopatologických jevů. Počet obyvatel Chanova se postupně snižuje, i proto Agentura navrhla postupný útlum sídliště – ovšem v horizontu několika desítek let,“ uvádí ve vyjádření ke zprávě. „Agentura jednoznačně doporučuje Statutárnímu městu Most, aby ve spolupráci s odborníky z různých odvětví vytvořilo dlouhodobý plán postupného útlumu a eliminace rezidenční segregace sídliště Chanov. Je to řešení, které respektuje jak právní, tak i koncepční rámec České republiky,“ hovoří zpráva, kterou má na stole vedení Mostu právě od agentury.

Zároveň se agentura domnívá, že zapojení obyvatel Chanova do procesu plánování a rozhodování je naprosto správné a může pomoci situaci zlepšit. Koncept „O nás bez nás“ je pro agenturu prý těžko přijatelný.

A nyní dovětek redakce: Možná by agentura mohla také uvažovat o zapojení obyvatel Chanova do výuky k základnímu vychování a hygienickým návykům, než začne doporučovat stěhování k slušným lidem.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací