Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Most - Kouzelné cinkání. To je jeden z dnů, kdy se mohou adepti základního školství seznámit s tím, jak to chodí na 7. základní škole v Mostě v ulici Jakuba Arbese.

Tato škola totiž pro všechny děti předškolního věku připravila sérii dnů, kdy mohou předškoláci, vždy v odpoledních hodinách, lépe poznat školu, v pěti částech a pěti dnech, s pěti názvy, v průběhu školního roku 2019/2020, pod souhrnným názvem Čtvero ročních období. Prvním dnem byla středa 23. října a nabídla Den otevřených dveří. Další ze dnů se uskuteční ve středu 11. prosince a bude jím Kouzelné cinkání.

Kouzelné cinkání 11. prosince od 16 hodin

Kouzelné cinkání proběhne jedenáctý prosincový den od 16 hodin v tělocvičně školy. Děti si budou hrát na školu, a těšit se můžou i na další hry, třeba na koulovanou, protože ve středu bude určitě v tělocvičně 7. ZŠ padat sníh. Jelikož je toto odpoledne nachystáno v době adventu, určitě všechny účastníky potěší i zimní kouzla a kouzelné cinkání. Proto si s sebou nezapomeňte vzít zvoneček, či rolničku, tak se vám určitě lépe podaří vykouzlit si hodnou paní učitelku.

Další odpoledne cyklu Čtvero ročních období

Čtvero ročních období bude pokračovat dalšími dny v příštím roce. Děti si prověří svoji zručnost ve středu 20. března 2020 od 16 hodin na Dílničkách, po nichž budou v dubnu probíhat zápisy do prvních tříd základních škol. Zapsaní žáci se pak společně se svými budoucími spolužáky a se svými rodiči zúčastní ve středu 29. května opět od 16 hodin Hřišťovky s opékáním.

„Tento způsob jak představit naší školu se nám osvědčil. Dítě si na školu postupně zvykne, dobře ji pozná a v září pak nastupuje již do známého prostředí. Může se těšit na své spolužáky, které v průběhu těchto dnů již poznal a také už bude vědět, kdo bude jeho paní učitelkou. To je pro dobrý start ve škole hodně důležité. Také pro rodiče je to výhodné, oni mohou například dopředu s paní učitelkou řešit nějaké případné problémy či postižení dítěte. Děti i rodiče jsou tak na začátku školního roku mnohem klidnější a spokojenější,“ sdělila Libuše Hrdinová, ředitelka 7. ZŠ Most.

1012plakat

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací