Pátek 22. leden 2021
Svátek má Slavomír

Čejkovice - Profesionální hasiči ze stanice Žatec, dobrovolníci z SDH Radonice a drážní hasiči z Chomutova museli v pátek odpoledne vyjíždět ke srážce osobního automobilu s osobním vlakem na železničním přejezdu u Čejkovic mezi Žatcem a Podbořany.

V osobním automobilu byla jedna osoba lehce zraněna a předána do péče zdravotní záchranné služby. Hasiči vyprošťovat naštěstí nemuseli, osoba byla v době jejich příjezdu již venku z vozidla. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn.

Železniční trať, která je spojnicí Mostu, Chomutova a Žatce s Plzní, je uzavřena. Zavřena je rovněž silnice mezi obcemi Čejkovice a Sedčice.

"Vlak R 1091 se srazil s autem na přejezdu v úseku Žatec - Podbořany, provoz na trati je zastaven. Cestujícím se omlouváme," potvrdila společnost GW Train Regio, jejíž rychlíky z Mostu do Plzně jezdí. Zatím není zřejmé, zda se jednalo o spoj z Mostu či do Mostu.

V pátek jde již o třetí vážný střet vlaku s autem na přejezdu. O předešlých dvou informovala Drážní inspekce. Před polednem se na železničním přejezdu u Staré Hutě na Příbramsku střetl osobní vlak s nákladním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Čtyři osoby jsou zraněné, z toho dva cestující. Po 15. hodině se v Běrunicích u Městce Králové na Nymbursku střetl osobní vlak s nákladním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil. Při nehodě se zranil strojvedoucí, vlakvedoucí a jeden cestující.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací