Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Most - V Mostě se pracuje na plánované rekonstrukci Velebudické ulice. Součástí stavby je úprava přechodů i stavba přechodů nových, výstavba miniokružní křižovatky, pěší propojení k obchodnímu centru a stavební úpravy dělících ostrůvků. Stavba za necelých pět miliomnů korun by měla být hotova do konce prázdnin. Informují o tom Mostecké listy.

Přechod pro chodce u okružní křižovatky u Lidlu (tedy v místě křížení ulic Velebudická – Lipová – Višňová – Okružní) bude posunut o zhruba 14 metrů a je navržen s ochranným dělícím ostrůvkem, po pravé straně před okružní křižovatkou vznikne nový chodník a rekonstruován stávající asfaltový chodník, který nahradí betonová dlažba.

Nové místo pro přecházení vznikne u McDonald´s nedaleko miniokružní křižovatky ulic Velebudická – J. A. Komenského – výjezd z čerpací stanice MOL. I zde bude vybudován nový chodník a rekonstruován stávající. Miniokružní křižovatka bude upravena tak, že uprostřed vznikne vyvýšený ostrůvek vyplněný lomovým kamenem a lemován betonovým obrubníkem.

Nová chodníková plocha k parkovišti vznikne také u stávajícího přechodu pro chodce u prodejny AAA Textil a stávající přechod pro chodce u prodejny HECHT nahradí místo pro přecházení doplněné ochranným dělícím ostrůvkem. Nové chodníkové plochy jsou navrženy z betonové dlažby.

Postaven bude také nový přechod pro chodce a pěší propojení k obchodnímu centru Retail park Most. V ulici Velebudická na okružních křižovatkách a na komunikaci mezi křižovatkami u Lidlu a křižovatkou Velebudická – Česká bude v jízdním pruhu vyznačen piktogramový koridor pro cyklisty.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist