Pátek 10. duben 2020
Svátek má Darja

Most – Mostečtí dobrovolní hasiči mají novou vlajku. Nechalo ji pro ně vyrobit město na připomínku loňského 150. výročí působení sboru v Mostě. Ve čtvrtek se prapor dočkal jak slavnostního předání, tak i požehnání.

Město Most se vloni rozhodlo poctít dobrovolné hasiče ručně zhotovenou vlajkou, která bude připomínkou významné události, tedy jeden a půl století jejich působení. „Z historických pramenů se podařilo načerpat inspiraci pro její současnou podobu,“ připomíná primátor Mostu Jan Paparega.

Samotná výroba vlajky trvala šest týdnů a podílelo se na ní osm lidí. Celkem bylo použito přes jeden a půl kilogramu vlajkového sametu, čtyři metry zlatých třásní a téměř patnáct kilometrů vyšívacích nití. „Vlajka je nejen hrdým symbolem hasičského sboru, ale současně upevňuje víru v ochranu hasičské jednoty,“ dodal Jan Paparega.

Sbor dobrovolných hasičů byl v Mostě založen před 151 lety, další sbor vznikl později ve Vtelně a poté i v Rudolicích. Nyní působí v okrese Most 19 sborů dobrovolných hasičů.

Fotogalerie

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací