Neděle 29. listopad 2020
Svátek má Zina

Most - Na úspěšnou loňskou premiéru naváže 3. listopadu na mosteckém autodromu druhý ročník amatérských vytrvalostních závodů The Most HALFMARATHON #2. Vzhledem k vybrané lokalitě nebudou mezi startujícími chybět ani osobnosti motoristického sportu.

„Účast v roli vodiče už potvrdil motocyklový závodník, účastník světového šampionátu superbike Jakub Smrž,“ prozradila hlavní organizátorka akce a ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková. Zájemci se mohou přihlásit do závodu zde.

Účastníci běhu i diváci se podle ní mohou těšit na další známé sportovce, jednání s nimi pokračují. Startérem by mohl být trojnásobný šampion evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petr Fulín. „Ráda bych přivítala také ultramaratonce Kateřinu Kašparovou a Ondřeje Veličku. Z loňské premiéry našeho půlmaratonu se museli omluvit, běželi ve stejném termínu čtyřiadvacetihodinový závod v Číně. Snad to letos vyjde,“ doufá Raková.

1809autodrom1

Foto: Autodrom Most

Jednou z novinek letošního ročníku je částečná změna trati. Loni běžci využívali velký okruh autodromu i asfaltové výcvikové plochy polygonu. Letos zpestříme povrch šotolinou a závod možná povede i po offroadové trati. Z vložených závodů zopakujeme běh dětí a maminek s kočárky na cílové rovince okruhu. Přidáme nejspíš i štafetový závod. A motivací pro absolutního vítěze v mužské a ženské kategorii bude jistě prize money, tedy finanční odměna,“ upřesnila ředitelka polygonu.

Při premiéře v roce 2017 se postavilo na start 151 běžců, letos pořadatelé chtějí překročit hranici 200 mužů a žen. Půlmaraton měří 21,0975 kilometru. Závodníci odstartují v 11:00 hodin, časový limit pro dokončení závodu jsou čtyři hodiny. Běžci jsou rozděleni do pěti věkových kategorií: muži do 39 let a nad 39 let, ženy do 39 let a nad 39 let a muži a ženy nad 65 let.

1809autodrom3

Foto: Autodrom Most

Startovné ve výši 350 Kč zahrnuje kromě medaile pro tři nejlepší v každé kategorii také startovní číslo, občerstvení během závodu a po doběhnutí i teplou polévku v místní restauraci. „Na místě registrace stojí 450 Kč, což je ve srovnání s loňským rokem o 150 korun méně,“ doplnila Veronika Raková.

Premiérovým vítězem půlmaratonu premiérového ročníku na mosteckém autodromu se stal Jan Žaloudek z Mostu. Domácí vytrvalec tak zároveň časem 1:17,08 hodiny ustanovil rekord mítinku. Titul nejrychlejší ženy prvního ročníku půlmaratonu patří Ivaně Vávrů z Chomutova, která trať dlouhou 21,0975 kilometru zdolala v čase 1:33,42 hodiny. Do cíle v čase 2:36,06 hodiny dorazil i nejstarší účastník půlmaratonu, tehdy šestasedmdesátiletý Karel Červenka z Hory Svaté Kateřiny.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací