Pátek 28. leden 2022
Svátek má Otýlie

Louny - Smysl pro správné chování předvedl v říjnu mladík v Lounech. Žák základní školy našel s kamarády na náměstí peněženku, ve které byly kromě finanční hotovosti i doklady a platební karty.

Zachoval se tak, jak bychom se měli zachovat všichni a rozhodl se ji odnést na městskou policii v Lounech. "Po cestě však byl napaden a útočník ho i přes jeho odpor nakonec o peněženku obral. Sebral z ní peníze a zahodil ji. Nakonec tedy zmíněný žák základní školy na policii odevzdal alespoň peněženku s doklady a platebními kartami," uvádí policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Tyto věci se tak díky poctivému mladíkovi dostaly zpět ke svému majiteli. Útočník, který měl žáka kvůli peněžence napadnout, teď čelí trestnímu stíhání.

V úterý dopoledne převzal mladík z rukou zástupců Územního odboru Policie České republiky Louny plk. Ing. Petra Molnára (zástupce ředitele ÚO Louny) a npor. Mgr. Pavla Vysloužila (vedoucí Oddělení obecné kriminality) poděkování ředitele Územního odboru Louny plk. Ing. Roberta Kubánka.

"Kromě samotného „poděkování“ za své příkladné chování žák od zástupců policie obdržel drobné dárky. Ocenění se mu dostalo i z rukou starosty města Louny Mgr. Pavla Jandy, který se předání rovněž zúčastnil," dodává policejní mluvčí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist