Neděle 5. červenec 2020
Svátek má Cyril a Metoděj

Litvínov, Most – Potřebujete nutně volat z mobilního telefonu litvínovským strážníkům na číslo 156? Pak váš hovor skončí s pravděpodobností hraničící s jistotou na městské policii v sousedním Mostě. Raději si uložte do telefonu jiné číslo.

Při volání z pevné linky na 156 vás přepojí na litvínovské strážníky, pokud ale z Litvínova voláte z mobilu, dovoláte se do Mostu. A to může být v akutní situace problém.

Město Litvínov se v minulosti u operátorů už několikrát snažilo o nápravu, ale zatím marně. „Veřejná telefonní síť na Litvínovsku není schopna k číslu 156 doplnit takové informace, aby volání mohlo být směrováno na pracoviště litvínovské městské policie, přestože je zde stálá služba,“ zní vysvětlení z radnice.

Číslo 156 není ze své podstaty linkou tísňového volání. Volání nejsou centralizována a nemohou být tedy předávána na požadovaná pracoviště podle oblastí. V případě tísňových volání na čísla 112, 150, 155 a 158 tento problém nenastává. V případě, že volající vytočí tyto linky, je volání předáváno na centrální pracoviště, které bývá v krajském městě. Pracoviště pak podle požadavku volajícího předá hovor na příslušná pracoviště v jednotlivých městech.

„Máme s mosteckou městskou policií nepsanou dohodu, že volajícímu buď poradí správné číslo na litvínovskou městskou policii, nebo volajícího ubezpečí, že nám jeho podnět předají. Jedná se o zdržení řádově několika sekund. Takto to funguje v rámci republiky, kdy se občané z mobilu na linku 156 vždy dovolají na nejbližší dispečink městské policie, zpravidla ve větších městech, kde je vysílač mobilních operátorů,“ informoval již dříve velitel Městské policie Litvínov Zdeněk Urban.

Lidem z Litvínova a okolí doporučuje radnice i městská policie uložit si do mobilu telefonní číslo 737 523 523. To je zpoplatněné dle tarifu operátora.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací