Čtvrtek 6. srpen 2020
Svátek má Oldřiška

Most – Vycházení jen v nejnutnějších případech, zákaz shlukování, nošení roušek. K některým Mostečanům se povinná vládní nařízení nejspíš vůbec nedonesla.

I když političtí představitelé i hygienici nemají nic proti tomu, aby lidé vyšli do přírody, kde mohou téměř o samotě načerpat energii na další dny v uzavřených domácnostech, asi by neměli radost z toho, jak to pojali po svém někteří Mostečané. V neděli odpoledne, v krásném teplém, i když trochu větrném počasí, se před některými panelovými domy tvořily skoro davy.

Možná se ale není čemu divit. Hromadná fotografie expertního týmu, který se sešel u prezidenta Miloše Zemana, zvedla ze židle spoustu lidí. Pózování s rouškou a následná konzumace občerstvení se zakrytým obličejem prostě nejdou dohromady a lidé si rádi vezmou špatný příklad.

Proti lidem, kteří nařízení nedodržují o víkendu v Mostě zasahovali strážníci. „Zpočátku strážníci občany bez roušky upozorňovali na novou povinnost, teď už dáváme pokuty. V současné době již má roušku opravdu téměř každý, někteří ale nikoliv na ústech. Roušky si pak nasazují hned, když uvidí policejní auto. Strážníci vždy takové osoby vykážou z veřejného prostranství,“ uvedl již před víkendem ředitel městské policie Jaroslav Hrvol. Některé hříšníky budou řešit úředníci.

Omezení volného pohybu mimo místo bydliště jen na nutné pochůzky a další výjimkou povolené případy je nyní v platnosti do 11. dubna 6. hodiny ráno.

0504coronamost1

Shluk lidí na mosteckém sídlišti. Foto: čtenář

0504coronamost2

Shluk lidí na mosteckém sídlišti. Foto: čtenář

0504coronamost4

Strážníci řeší hříšníky u bloku 100. Foto: Michal Hrdlička

0504coronamost3

O víkendu lidé vyšli na Tesařovu stezku nad Litvínovem. Chodili spořádaně po dvojicích a s rouškami. Foto: Oldřich Hájek

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací