Sobota 4. červenec 2020
Svátek má Prokop

Most - Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinů neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky 26letého muže z Mostu.

Ten měl řídit bez dovolení firemní auto, i když je neřidič, a byl ovlivněn alkoholem. Následně havaroval a z místa utekl. Silnice byla z důvodu odstraňování následků nehody na poměrně frekventované křižovatce uzavřena na několik hodin.

Mostečan měl koncem minulého roku časně ráno vstoupit do provozovny jedné firmy, kde byl zaměstnán a v areálu firmy si měl bez souhlasu pověřeného zaměstnance sednout na místo řidiče do zaparkovaného popelářského vozu značky Mercedes.

Vozidlo nastartoval a vyjel z areálu společnosti s úmyslem zajet do obce Souš. Cestou ulicí Lipová pokračoval ke kruhovému objezdu křižovatek ulic Lipová, Topolová a Zdeňka Štěpánka, kde nezvládl řízení a s vozem havaroval (aktuálně jsme psali zde).

Při nehodě došlo k převrácení svozového nákladního vozu na levý bok. Na místě došlo k poškození části kruhového objezdu, poškozena byla i svislá dopravní značka a nemalá škoda vznikla na samotném automobilu. Obviněný na místě auto ponechal a z místa dopravní nehody utekl. Po chvíli byl vypátrán v nedalekém sídlišti.

VIDEO: Převrácení popeláři: policisté sdělili podrobnosti k sobotní zvláštní nehodě!

Policie muže vyzvala k podrobení se dechové zkoušce na alkohol, která byla opakovaně pozitivní s výsledkem přes dvě promile alkoholu. Následným šetřením policisté zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz a není držitelem žádného řidičského oprávnění. Současně má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel platný od srpna roku 2019 na dobu 24 měsíců.

Obviněný je stíhán na svobodě a hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody. Hmotná škoda, kterou muž svým jednáním měl způsobit, byla vyčíslena na částku 266 tisíc korun.

(LS)

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací