Čtvrtek 23. květen 2019
Svátek má Vladimír

Litvínov - Litvínovský hokejový klub se spolkem Nové háro pomáhá dobré věci. Spolek Nové háro pro onkologicky nemocné děti vyrábí paruky na míru. HC Verva Litvínov projekt podporuje trvalou charitativní podporou "Konto našeho srdce".

Spolek Nové háro je parta lidí nesoucí odkaz zakladatelky Markéty Zagrapanové. Dvakrát si prošla ztrátou vlasů kvůli onkologickému onemocnění, kterému v lednu 2018 bohužel podlehla. Nové háro založila proto, že veděla jak je nepříjemné snášet zvědavé pohledy okolí a jak moc se díky tomu cítila jiná. Neziskový spolek pomáhá dětem v onkologické léčbě cítit se lépe.

1602sabinka

Mladá bojovnice Sabinka. Zdroj: www.hcverva.cz

Projekt podpořil také hokejový tým HC Verva Litvínov při pátečním zápase s Karlovými Vary. Návštěvníci zimního stadionu plnili kasičky, z vybraných peněz bude pokryta výroba paruky pro dvanáctiletou Sabinku z Rumburku, která podstupuje onkologickou léčbu. Přišla o své vlastní vlasy, Litvínovský hokejový klub jí chce proto umožnit, aby prošla léčbou důstojně.

Všechny vybrané peníze budou použity i pro výrobu dalších paruk pro onkologicky nemocné děti. Do kasiček měli návštěvníci možnost přispět u všech vchodů na stadion. Kromě toho měli také možnost zakoupit si u stánků upomínkové předměty.

1602noveharo1

Návštěvníci měli možnost zakoupit upomínkové předměty. Foto: Kuba Zápotocký

Dobrovolníci se také přímo na stadionu mohli nechat ostříhat a darovat své vlasy. Celou akci samozřejmě podpořili také všichni hráči Vervy, kteří nastoupili na led se speciální úpravou výstroje. Při rozbruslení měli hráči na helmách přidělané paruky. Vypadalo to, jako když se na ledě prohání hněd několik Jaromírů Jágrů v jeho nejlepších letech. 

Tiskové konference se kromě Jiřího Šlégra zúčastnil také moderátor Petr Říbal a předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková. Spolek Nové háro chce prostřednictvím kampaní a přednášek zvyšovat povědomí o dětské onkologii v ČR.

1602noveharo3

Předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková, moderátor Petr Říbal a generální ředitel HC Verva Litvínov Jiří Šlégr. Foto: Kuba Zápotocký

Litvínovská Verva již udělala radost i sedmnáctiletému Honzovi, který také prochází onkologickou léčbou. Šek na výrobu nové paruky mu předal sám generální ředitel Jiří Šlégr.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací