Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Most - Na dvě desítky jezdců v barvách mosteckého závodního týmu se letos účastnilo omezené motokárové sezóny. Bylo to díky spolupráci HKC Racing Teamu a Prague Academy, jejíž frekventanti v Mistrovství České republiky a v Poháru Autoklubu ČR startovali pod hlavičkou HKC. Mezi účastníky obou seriálů tak šlo o nejobsazenější startovní listinu. Kromě kvantity se ovšem projevila také kvalita, protože ve většině kubatur a tříd obsadili závodníci přední příčky a do sbírky týmu přibyly i tři nové mistrovské tituly.

Vyjmenovat úplně všechny výsledky není dost dobře možné. Za zmínku každopádně stojí mistrovské tituly Tomáše Slípky v pohárovém hodnocení třídy Mini 60, Václava Procházky v OK Junior a mistrovský titul Tomáše Nováka ve třídě OK. "Kromě toho ovšem naši kluci obsadili i řadu druhých a třetích míst v celkovém hodnocení sezóny. Namátkou musím pojmenovat Alana Truksu, Matěje Preusse, Jeronýma Preusse a Miloše Roudnického. To jsou stříbrná umístění a bronzy ve svých třídách vybojovali Sebastian Šťastný, Mateo Podlipný, Vašek Strakatý a Matěj Kácovský," řekl trenér Ivan Houzák.

V sezóně 2020 se odjely vlastně jen tři regulérní podniky obou seriálů a podle původních propozic se celkové hodnocení pro nízký počet závodů vůbec nemělo vyhlašovat. Komise kartingu Autoklubu ČR ale nakonec rozhodla, že dosažené bodování za závody v Chebu, Písku a Vysokém Mýtě přeci jenom zohlední a mistry oficiálně vyhlásila. "Možná je to proto, aby se jezdci zdravě namotivovali pro příští sezónu, i když o její podobě zatím logicky není jasno. Faktem je, že naši jezdci pokaždé velmi tvrdě bojovali a možná by při původně plánovaných pěti víkendech nasbírali těch bodů ještě mnohem víc," dodal trenér.

Zimní přestávka probíhá klasicky ve znamení repase techniky, oprav a údržby motokár. Zaznělo, že o sezóně 2021 ještě není rozhodnuto, nicméně příprava na ni se rozhodně nemůže podcenit. Naděje na její regulérní průběh trvají a trochu je posiluje i postupné uvolňování restrikcí v posledních dnech. Mostecký HKC Racing Team tak bude i v roce 2021 připraven co nejlépe bojovat a reprezentovat.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist