Úterý 2. červen 2020
Svátek má Jarmil

Most - Mostecký malíř Eduard Bárta připravuje výstavu obrazů s názvem Trocha pohody. Vernisáž se uskuteční v pátek 25. října v 17 hodin v mosteckém divadle. Výstava bude otevřena do konce prosince.

Vstup na výstavu bude možný především v době době divadelních představení, a to i bez zakoupené vstupenky, v jiném čase po dohodě s pokladnou-obchodním oddělením divadla, nebo přímo s autorem. "V Mostě vystavuji po jedenácti  letech, pokud nepočítám jednu jednodenní výstavu v kostele sv. Ducha. Na výstavě budou ukázány některé nové obrazy, které nebyly představeny na mých letošních výstavách v Kadani a v Chomutově, včetně monumentálního obrazu s tématem současného Mostecka," prozrazuje Eduard Bárta.

Na obrazu pracoval malíř mnoho měsíců, vytvořen byl za účelem fotografické výstavy, která je zatím v přípravě. Nyní tak bude mít svoji předpremiéru. Je na něm k vidění še, co má nějak charakterizovat Ústecký kraj při idealizovaném panoramatickém pohledu jakoby z Krušných hor nad zámkem Jezeří. Vidíte památku v popředí, Mostecko s Hněvínem, chemičku, městečka dál: Bílinu, Osek, Litvínov, v pozadí Louny a sopečné vrchy Českého středohoří. O vznikajícím díle jsme informovali v článku UNIKÁT: V Mostě vzniká Severočeská epopej, půjde o jedenáct metrů velký obraz zachycující náš kraj.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací