Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Duchcov – V uplynulých dnech byla v Muzeu města Duchcova otevřena nová, samostatná expozice. Má název Já, Giacomo Casanova a najdete jí v rekonstruovaných prostorách v přízemí muzejní budovy v Masarykově ulici. Expozice přináší velmi zajímavý vhled do života jednoho z největších světových svůdníků, který na zámku v Duchcově pracoval jako knihovník a současně dělal společníka hraběti Josefu Karlu Emanuelovi z Valdštejna.

Giacomo Casanova, který se narodil roku 1725 v italských Benátkách, byl velmi moudrý muž. Zajímal se o přírodní vědy, jako byla matematika, chemie, fyzika, ale i alchymie, astrologie a další. Za svůj život, kromě toho, že jeho šarmu neodolaly stovky žen, napsal řadu knih, hudebních a divadelních her i vědeckých prací. Výstava přináší zajímavé segmenty z jeho tvorby prostřednictvím panelů, kde jsou informace o jednotlivých etapách jeho profesního i osobního života s mnohými ukázkami a řady exponátů.

Expozice nabízí dobové obrazy, fotografie, artefakty, jako jsou například oděvy, které se v té době nosily, předměty, které Casanova používal při svém bádání a pokusech, ukázky z divadelních představení, filmů, i knih, které o italském milovníkovi světového věhlasu byly odehrány, natočeny a napsány.

Foto

V jedné z částí expozice je instalováno několik ukázek dobových pornografických fotografií, které jsou ale vzhledem k dětským návštěvníkům zakryté a podívat se na ně mohou jen dospělí.

Součástí velmi zdařilé expozice jsou rovněž interaktivní prvky. Návštěvníci si zde mohou například vyzkoušet dobové kostýmy, psaní husím brkem nebo pořídit otisk pečeti s logem expozice. Stálou výstavu Já, Giacomo Casanova si určitě zařaďte do letního programu. Vstupenky získáte přímo v muzeu, odkud je i přístup do výstavních prostor. Otevřeno je tady denně od 9 do 17 hodin.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací